Pinigų valdymo patarimai vaikams

Pinigų valdymo patarimai vaikams

Dabar jums teks pasitikėti manimi. Tai, ką pasakysiu, yra visiškai teisinga

Tas, kuris miršta turėdamas daugiausiai žaislų, nėra laimėtojas

Nemažai žmonių klaidingai galvoja, kad, jei galėtų gyventi kaip mažuma turtingųjų, matomų per televiziją, visi rūpesčiai pradingtų. Jie jums pasakys, kad gyvenimas apibrėžiamas pagal materialų turtą – ką galite sau leisti ir ko ne. Netikėkite jais. Ironiška, tiesa yra tokia, jog turtingas gyvenimas apibrėžiamas dalykais, kurių nenusipirksi. Ne visiems pasiseka gauti paskolas nemokamai.

Įklimpimas į skolas šiandien aukoja jūsų gebėjimą priimti sprendimus ateityje

Kai sutinkate skolintis, apribojate savo ateities pelną. NES…

…jūs iš esmės išleidžiate rytdienos darbo užmokestį šiandien. Trumpai tariant, pernelyg didelis įsiskolinimas jus paverčia skolininkų tarnautoju. Pasistengdami apriboti savo skolinius įsipareigojimus, jūs ne tik išlaikysite gyvenimo kontrolę, bet ir laikui bėgant išsivaduosite iš grandinių, trukdančių skristi finansinėn laisvėn. Ir tai leidžia prabilti apie…

 …tai, kad galite pasiekti finansinę laisvę nepriklausomai nuo uždirbamo pinigų kiekio

Neįkriskite į mąstymą, kad reikia būti turtingam norint pasiekti finansinę laisvę. Yra daug žmonių, uždirbančių milijonines sumas per metus.

TAČIAU…

…jie nėra finansiškai laisvi. O yra uždirbančių žymiai mažiau ir besidžiaugiančių finansine laisve. Pastaroji priklauso ne tiek nuo pinigų kiekio, kiek nuo įsipareigojimų laikytis fiskalinės drausmės bei asmeninės atsakomybės. Kalbant apie šią, visada atsiminkite, jog…

 …tie, kurie tiki asmenine atsakomybe, kontroliuoja savo likimą

Suprantama, kad atsakomybės prisiėmimas už visus rūpesčius pareikalauja drąsos. BET! Tai padarius atsiranda pasitikėjimas savimi ir savigarba. Pasitikėjimas iššaukia vidinį stiprumą. Jūs žinote, kad tik JŪS kontroliuojate savo likimą. Žinoma, jei nuspręsite eiti lengvu keliu neprisiėmę finansinės atsakomybės, jūs atsisakysite savo gyvenimo kontrolės.

DEJA, tai bus didžiausia klaida.

Lėčiau – gyvenimas yra maratonas, o ne sprintas

Ateina diena, kai jūs ketinate palikti lizdą, tačiau norite visko iškart. Deja, jūsų turima pinigų suma tikriausiai nėra labai įspūdinga. Ir jūs įpuolate į sunkių pasirinkimų sūkurį. Tuomet turite atrasti skirtumą tarp norų (sakykime, bilietai į koncertą, televizorius dideliu ekranu) ir poreikių (pavyzdžiui, bakalėja arba nuoma). Pasakysiu štai ką: kantrybė yra dorybė. Būkite tikri, kad laikui bėgant jūsų atlyginimas pakils. O su juo – ir jūsų perkamoji galia.

Natūralus gyvenimo tvarkos pažeidimas gali būti brangus

Didelė dalis mūsų finansinės sėkmės remiasi sprendimais, kuriuos darome gyvenime. Mano supratimu, yra keturi pagrindiniai gyvenimo etapai: 1) gero išsilavinimo gavimas; 2) karjeros nusistatymas; 3) santuoka; 4) vaikai. Pasiekus šiuos etapus smarkiai padidinsite finansinę laisvę. Tačiau tuo pat metu pastebėsite, kad gyvenimas ir finansų sudėliojimas tampa sudėtingesnis.

Sunkesnis darbas, didesnė sėkmė

Čia pasakysiu trumpai ir aiškiai: įsitikinkite, kad radote darbą, kuris jums tikrai patinka. Taip pasieksite savo laimę.

Naudokitės jaunyste, kol galite

Ar žinote, kas yra sudėtinės palūkanos? Ar žinote, kad žmonės, net ir gaudami kuklias pajamas, turi galimybę priartėti prie sumų su ne vienu nuliu? Sakykime, uždirbote 1000 € per vasarą. Jei investuojate tuos pinigus į sąskaitą su 5 proc. palūkanomis… Suma augs kiekvienais metais, o prabėgus dešimčiai, dvidešimčiai… Na, matematiką tikriausiai mokate.

Visada stenkitės išleisti mažiau nei uždirbate

Atsiminkite, kad lengviausias kelias į finansinę laisvę yra šis:

IŠLEISTI MAŽIAU NEI UŽDIRBATE.

Vaikus finansinės drausmės ir gyvenimo be paskolų moko portalas www.gerapaskola.lt. Na o jeigu visgi prireikė greitųjų kreditų paslaugos, visada raskite geriausi paskolos pasiūlymai.