Kaip išeiti iš skolų spiralės

Kaip išeiti iš skolų spiralės

Kaip atsikratyti susikaupusių skolų?

Sunkus laikas? Kad ir kokia jūsų dabartinė finansinė padėtis, niekada nevėlu imtis pinigų kontrolės. Štai kaip išvengti užstrigimo skolose.

Susirašykite savo skolas

Pasidarykite sąrašą, kiek ir kam esate skolingi. Taip pat pasižymėkite, kaip dažnai reikia grąžinti kiekvienos skolos dalį ir kokia kiekvienos skolos palūkanų norma. Tai skamba kaip sunkus darbas, bet vis dėlto yra naudinga turėti savo skolų duomenis vienoje vietoje. Kai žinote problemos mastą – nesvarbu, kokio jis dydžio – galite pradėti ją spręsti.

Susiplanuokite biudžetą

Manote, kad biudžeto plano sudarymas yra sunkus darbas? Užtruksite gal keliasdešimt minučių, o uždavinys bus įgyvendintas. Biudžeto paskirstymas naudingas dėl keleto priežasčių:

  1. a) parodo, kiek pinigų galite paskirti savo skolų grąžinimui;
  2. b) parodo, kur galite apkarpyti išlaidas ir sutaupyti;
  3. c) sumažina stresą dėl pinigų.

Jei pastebėsite, kad skolos grąžinimas sudaro daugiau nei 20 procentų mėnesio pajamų (atskaičiavus mokesčius), vadinasi, tai yra per didelė „prabanga“. Jei pajutote, kad esate tokioje padėtyje, galite bandyti kaip alternatyvą pasirinkti pigesnę kreditinę kortelę ar ilgalaikę paskolą internetu. Arba galite pamąstyti apie profesionalų patarimus skolų klausimais.

Tvarkykite savo skolas pagal jų palūkanų normą

Geriausia savo skolas tvarkyti ne pagal jų dydį, o pagal palūkanų normą. Sudarykite skolų sąrašą, kad suskirstytumėte juos pagal palūkanų normą. Ir sutelkite dėmesį į didžiausią(ias). Kai kuriais atvejais taip sutaupysite ne dešimtis, o šimtus.

…bet nepamirškite prioritetinių skolų

Nors ir bandysite susikoncentruoti ties skolomis su aukšta palūkanų norma, įsitikinkite, kad grąžinsite prioritetines skolas. Tai įsipareigojimai, kurie paremti griežtomis sankcijomis. Prioritetinių skolų pavyzdžiai: nuoma, hipotekos mokėjimai, mokesčiai už vandenį, elektrą.

Peržiūrėkite savo hipoteką

Jei turite būsto paskolas, ji tikriausiai pareikalauja didžiausių išlaidų kiekvieną mėnesį – tokiu būdu jūs norite užsitikrinti geriausias gyvenimo sąlygas. Pasitarkite su nepriklausomu specialistu apie savo būsto paskolos galimybes. Jei paaiškės, kad yra kaip sutaupyti, taip ir padarykite.

Nepamirškite atsižvelgti į visus pervedimo mokesčius bei mokesčius už teisines paslaugas.

Susisiekite su savo kreditoriais

Jei sunku suvaldyti visas skolas, susisiekite su savo kreditoriais ir paaiškinkite situaciją. Jie turėtų jums padėti. (Juk geriau kiek ilgiau palaukti skolos dalies, nei galvoti, kad skolininkas neatsakingas.) Pasidomėkite palūkanų „įšaldymu“, kuris gali padėti laisviau atsikvėpti.

Jei kreditoriai matys, kad jūs norite sąžiningai atsiskaityti už visas skolas, jie turėtų mandagiai dirbti ir būti sukalbami dėl grąžinimo. Derybas pradėkite nuo labiausiai neatidėliotinų skolų, bet nepasiūlykite visų savo pajamų vienam kreditoriui. Nejauskite spaudimo pasirašyti mokėjimams, kurių negalėsite sau leisti. Registruokite telefoninius pokalbius ir susitikimus. Susidarykite sąrašą, kas buvo kalbėta ir susitarta. Vadovaukitės pokalbiais su raštu, patvirtinančiu, kas buvo sutarta. Neišmeskite laiškų kopijų.

Taupyti ir asmeninius finansus tvarkyti jums padeda greitų paskolų puslapis gerapaskola.lt