10 asmeninių finansų įsakymų

10 asmeninių finansų įsakymų

Siekdamas išlaikyti savo gyvenimą kiek įmanoma sklandesnį, aš kiekvieną dieną ištikimai vadovaujuosi 10 finansinės išminties grynuolių.

  1. Išleisti mažiau, nei uždirbate – taupykite pinigus

Tai pirmasis asmeninių finansų principas. Tiems, kurie juo vadovaujasi, yra skirta finansinė laisvė. Tai padeda laikytis kuklumo disciplinos ir skirta norintiems jos mokytis.

  1. Pastebėti sudėtinių palūkanų galią

Naudinga pamoka, kurią galite dovanoti savo vaikams – sudėtinių palūkanų galia. Tiesa, galia šių dienų finansinėje aplinkoje šiek tiek sumažėjusi. Beveik nulinė palūkanų norma ir mažesnė investicijų grąža, tačiau dirbantys paaugliai įgauna finansinės drausmės sukauptų santaupų požiūriu. Sukauptos santaupos laikui bėgant augs, taigi atsiras galimybės pagerinti sau gyvenimą su santykinai mažesniais pradiniais įnašais.

  1. Pirmiausia sumokėti sau

Jūsų kreditoriai negali būti svarbesni už jus. Sutikite, sunkiau sutaupyti pinigų iš to, kas liko, kai buvo sumokėtos visos sąskaitos.

  1. Atidžiai stebėkite savo namų ūkio pajamas ir išlaidas

Bandymas imtis asmeninių finansų kontrolės nežinant, kiek pinigų uždirbama ir kiek išleidžiama, yra panašus į bandymą vairuoti užrištomis akimis: pasekmė – katastrofa.

  1. Žinoti skirtumą tarp norų ir poreikių

Gebėjimas atskirti norus ir poreikius yra tiesiogiai susijęs su gebėjimu prisiimti asmeninę atsakomybę. Visi turime pagrindinių poreikių (maistas, drabužiai, vanduo, pastogė, sveikatos priežiūra, transportas). Visa kita yra norai.

  1. Laikyti savo biudžetą šventu

Biudžetas rūpi ne visiems. Bet jis labai svarbus tiems, kuriems trūksta finansinės drausmės. Tai svarbus įrankis, padedantis kontroliuoti išlaidas. Biudžetą sudaryti lengva, tačiau jis veikia tik tiems, kurie jo laikosi.

  1. Nemokėti palūkanų

Jei jūs negalite sau leisti pilnai sumokėti už kažką, ko norite, tuomet turite tam taupyti. Pavyzdys – noras pirkti automobilį. Išimtimis iš šios taisyklės taikyčiau paskolos naudojimą perkant būstą, pradedant verslą arba mokant už aukštąjį mokslą.

  1. Finansinius sprendimus priimti kartu su sutuoktiniu

Svarbu, kad susituokusios poros, kalbant apie namų ūkio finansus, bendrautų tarpusavyje. Reguliariai vertinkite ir atnaujinkite savo tikslus bei progresą ir būkite pasirengę kompromisui. Geras sprendimas – pasidalyti finansines pareigas. Mūsų šeima dirba kaip komanda ir mūsų namų ūkis primena verslą.

  1. Palaiminti yra tie, kurie žino, jog didelės pajamos negimdo finansinės laisvės

Finansinė laisvė yra proto būsena. Tie, kurie tai supranta, žymiai lengviau tvarko savo namų ūkio pajamas. Tiems, kurie tai supranta, žymiai lengviau neiškrypti iš savo finansų kontrolės.

  1. Įsipareigokite savo pašaukimui, o ne pinigams

Pasitenkinimą pasiekti padeda mūsų pašaukimas, kad ir koks jis būtų. Pasitenkinimas pasireiškia per gerai atliktą darbą. Bet norint nuosekliai atlikti tai, ką reikia, svarbu norėti. Darant tai, kas patinka ir būnant kantriem, pinigų ilgainiui daugėja neimant jokios greitos paskolos internetu.